Oto najczęściej wyszukiwane frazy w Google w 2017 roku

Oto najczęściej wyszukiwane frazy w Google w 2017 roku

Zakończenie każdego roku, to doskonała okazja do przedstawienia różnego rodzaju podsumowań i statystyk. Wiele osób jest bardzo ciekawych, co klikało się w Polsce najbardziej w Google. Jakie frazy wyszukiwali nasi rodacy najczęściej i najchętniej? O tym wszystkim w tym artykule.

Tradycyjnie oczywiście Google opublikowało zestawienie najpopularniejszych fraz, wpisywanych w wyszukiwarce w danym kraju. Następnie dokonano podziału na 6 kategorii: Najbardziej zyskujące na popularności, Jak...?, Seriale, Ludzie, Przepisy na potrawy i Wydarzenia. Top 6 pozycji z każdej kategorii, znajdziecie na końcu tego artykułu.

Magdalena Żuk, Zbigniew Wodecki i przepisy na grzyby

I tak, wątkami zyskującymi na popularności są frazy dotyczące Magdaleny Żuk, 27-latki pochodzącej ze Zgorzelca, która 30 kwietnia zginęła w Egipcie w dosyć podejrzanych okolicznościach. Tą tragiczną historią żył i nadal żyje cały kraj. Kolejny wątek dotyczył kompozytora Zbigniewa Wodeckiego, który zmarł 22 maja. Na kolejnych miejscach znajdują się "Ucho Prezesa", "Losowanie Mistrzostw Świata", a także frazy dotyczące wyborów tej najpiękniejszej z najpiękniejszych - Miss Polski i Miss Supranational.

W internecie, bardzo często wyszukujemy czegoś, zaczynając od "Jak...". W tym przypadku, Polacy byli ciekawi, jak między innymi suszyć grzyby, sprawdzić czy numer jest zarejestrowany, czy nawet jak... zrobić kwiatka (tą fioletową reakcję) na Facebook'u. Nie zabrakło oczywiście również "Jak wypełnić wniosek o 500 plus".

Ze wszystkich seriali, najczęściej wyszukiwane było "Ucho Prezesa", polski komediowo-polityczny serial internetowy emitowany od 9 stycznia 2017 na YouTube, od 15 lutego również na platformie internetowej Showmax, a od stycznia będzie dostępny także w telewizji WP. Wyszukuje się też "Tylko z tobą" i "Diagnoza". W kategorii "Ludzie", o dwóch najczęściej wyszukiwanych w 2017 roku osobach wspomniałem już wcześniej, chodzi oczywiście o Magdalenę Żuk i Zbigniewa Wodeckiego. Bardzo dużo wyszukiwano informacji na temat Witolda Pyrkosza, znanego aktora, który zmarł w kwietniu i dziennikarza Piotra Gembarowskiego.

W sieci wyszukujemy bardzo dużo przepisów i tradycyjnie - najwięcej było przepisów, które dotyczą grzybów (grzyby marynowane, w occie czy kania), jednak na pierwszym miejscu znalazł się przepis na - uwaga - kopytka. Tak, kopytka. Sam przyznam, że kopytka akurat bardzo lubię, jednak pozycja dosyć mocno mnie zaskoczyła.
napisz mail
Jak wiadomo, piłkarska reprezentacja Polski wywalczyła awans na finały Mistrzostw Świata, które w tym roku odbędą się w Rosji. Zagramy na Mundialu po raz pierwszy od 2006 roku (w Niemczech Polska nie wyszła z grupy). Nie powinno dziwić zatem pierwsze miejsce frazy "Losowanie Mistrzostw Świata" w zestawieniu wydarzeń. Losowanie to odbyło się na początku grudnia (rywalami w grupie H będą Senegal, Kolumbia i Japonia). W pierwszej szóstce znalazły się oczywiście wcześniej wymienione konkursy na Miss Polski i Miss Supranational, ale także Mister Supranational.

Jestem osobiście bardzo ciekaw, co będzie najchętniej wyszukiwane w Polsce w Google w 2018 roku. Dodam jeszcze jako taką ciekawostkę, że na całym świecie, najwięcej szukało się w Googlo-wskiej przeglądarce "Hurricane Irma", "iPhone 8" oraz "iPhone X".

Oto najczęściej wyszukiwane frazy w Google w 2017 roku

Oto najczęściej wyszukiwane frazy w Google w 2017 roku

Pełne zestawienie znajdziecie w Google Trends


Komentarze

MOJE SOCIAL MEDIA

INSTAGRAM