Znamy #Ekstrafankę Ekstraklasy 2016!


Ekstraklasa zorganizowała pierwszy konkurs na Ekstrafankę. Najpierw wszystkie zainteresowane kluby z najwyższej klasy rozgrywkowej wybierały jedną dziewczynę, która później miała reprezentować ich barwy w finałowym głowaniu. Głosowaniu, które odbywało się na oficjalnej stronie Ekstraklasy, a głosującymi byli tylko i wyłącznie kibice.
Z najlepszej szesnastki w naszym kraju, tylko Lech Poznań, Ruch Chorzów i Termalica Nieciecza nie wystawiły swoich kibicek do konkursu. Głosów oddanych było sporo.

Żaneta Płudowska
Przyznam, że moją faworytką (i nie tylko moją) do zdobycia tytułu Ekstrafanki, była Żaneta Płudowska, śliczna blondynka, kibicka Legii Warszawa. Jest wierna drużynie ze stolicy już od czterech lat, gdy jako hostessa zaczęła chodzić na Łazienkowską. Podpatrywała i... zakochała się w tym klubie, który obchodzi 100-lecie swojego istnienia. Ostatecznie wygrała Katarzyna Szmania, ciemnowłosa kibicka Korony Kielce.

W konkursie przyznano jeszcze dwa tytuły Wice Ekstrafanki. Te zdobyły Agnieszka Hanek z Górnika Zabrze i Andżelika Kiwak z Zagłębia Lubin. Fanka "Miedziowych", tak jak i piłkarze tego klubu, uplasowała się więc na najniższym stopniu podium. Zwłaszcza Wisła zaskoczyła - wszystkie kluby wystawiły młode dziewczyny, a Krakowianie legendarną kibickę. Pani Julia Kmiecik, zdobyła wyróżnienie w konkursie.

Katarzyna Szmania -  I. miejsce
Agnieszka Hanek - II. miejsce
Andżelika Kiwak - III. miejsce
Niewykluczone, że za rok także zobaczymy podobny konkurs, gdyż ten cieszył się dużą popularnością. Próbowałem zrobić wywiadzik z jedną z dziewczyn, które w tym roku pojawiły się wśród nominowanych, ale jakoś nie wyszło.

Komentarze

MOJE SOCIAL MEDIA

INSTAGRAM