Marzenia się nie spełniają - je trzeba spełniaćTak. Takich tekstów w najróżniejszych czeluściach internetu, jest od groma. Każdy widzi sprawę marzeń nieco inaczej. Dla każdego człowieka, samo słowo "marzenie" znaczy co innego. To naturalne. Chcę w tym miejscu poruszyć właśnie tematykę marzeń. Mieć marzenia, to coś fajnego, coś, co daje nam tego pozytywnego "kopa" do działania, do większej motywacji i cięższej pracy. Zapraszam do lektury.ONE SIĘ NIE SPEŁNIAJĄ
No właśnie. Pełno pojawia się słów: "Marzenia się spełniają". Odpowiem krótko. Nie, nie spełniają się. Pamiętajmy, że to my, ludzie posiadający cele w życiu, je spełniamy. Sami. Nikt za nas tego nie zrobi, więc mówienie, że marzenia same się spełniają, jest absolutnie błędem.

Gdyby nie ciężka praca, wielu ludzi nie było by w tych miejsach, w których są dzisiaj. Ważne jest przede wszystkim to, by robić coś w kierunku zrealizowania swojego większego, bądź mniejszego marzenia. Nic samo do nas nie przyjdzie i samo rozmyślanie nad swoimi marzeniami w głowie, nic nie da. Dojdziemy tylko do takiego momentu, w którym w końcu o wszystkim zapomnimy i zajmiemy się czymś zupełnie innym. To także błąd. Jeśli już masz marzenie - zrób krok dalej, zobacz, co da się w tej kwestii zrobić.

MIEJ CEL I POMYSŁ
Bez pomysłu - nie ma marzeń. Tak jest. To chyba akurat jest logiczne. Musisz mieć pomysł, by marzyć. Musisz wiedzieć, o jakie marzenie chcesz w następnych latach, najbliższych dniach, tygodniach, miesiącach, walczyć. Gdy już wszystko ułożysz, miej cel. Cel, który pomoże Tobie przezwyciężyć słabości i momenty zwątpienia. Być może nie zdajecie sobie sprawy, jak taki konkretny cel potrafi zmotywować do walki. Na własnym przykładzie, powiem tak: marzyłem, by artykuł, tudzież wywiad mojego autorstwa, pojawił się na łamach znanego i cenionego magazynu w Polsce. I... pojawił się. Tak. Mocno w to wierzyłem i bardzo dążyłem, by marzenie nie było tylko oderwanym od rzeczywistości snem, a zdarzyło się w prawdziwym świecie. Oczywiście łatwo nie było, ale udało się. Wiedziałem, że trzeba czasu, że w pięć minut nic się nagle nie obróci o 180 stopni.

Trzeba działać. O jakim magazynie mowa? CKM (Czasopismo Każdego Mężczyzny). Mój wywiad z Dawidem Krawcem (prowadzi kanał i fanpage "Przez Świat na Fazie"), pojawił się w lutowym numerze gazety, oczywiście tego roku. Miesięcznik był dostępny na terenie całego kraju. Byłem bardzo podbudowany moim, jakby nie patrzeć, sukcesem. Napisanie czegoś dla tak dużego i znanego tytułu, to nie jest sprawa tak oczywista, jakby się niektórym wydawało. Tak więc - działaj. Widzisz, że można?NIE PODDAWAJ SIĘ I NIE SPOCZYWAJ NA LAURACH
Jak już wcześniej napisałem, momenty słabości mogą się trafić. Żyjemy w zakłamanych czasach, w których jeden człowiek potrafi drugiemu tak mocno wbić "szpilę", że temu odechciewa się wszystkiego. Dlaczego zakłamanych? Ano dlatego, że próbuje się wmawiać co niektórym, że spełnianie marzeń należy tylko i wyłącznie dla "wybrańców", dla tak zwanej elity. Bzdura! Marzenia są dla wszystkich, niezależnie od płci, religii, koloru skóry czy wieku! Nikt nie zabroni Tobie mieć marzenia i wierzyć w ich realizacje. Czy cel, jaki sobie postawicie, ziści się? To tylko zależy od Was samych, zresztą o tym też już wspominałem. Nie mów sobie, że nie dasz rady, tylko powiedz: Uda mi się.

Fakt, jednym uda się spełnić marzenia w większym stopniu, niż innym. Ale to przecież nic nie zmienia. Nie dajmy sobie wmawiać i sami sobie tego nie róbmy, że nie damy rady. Bo damy. Żyjemy w XXI. wieku, gdzie naprawdę wszystko jest możliwe.

Jest jednak jeszcze druga strona marzeń. Gdy już je spełnisz, uda Ci się - nie spoczywaj na laurach. Nie stawaj już w miejscu. Z całą pewnością da się zrobić więcej, więcej i więcej. Nigdy nie będziesz "wypalony", że tak powiem. Pamiętaj, że nikt nigdy nie ustali Ci tempa realizowania swoich celów w życiu.

Podsumowując: Miej marzenia, chyba większość ludzi je ma. Dąż z całych sił do ich spełnienia, bo one same się nie pojawią i same nie spełnią. Nie słuchaj innych, po prostu rób swoje. To, co kochasz i cenisz. Oczywiście nie uważam się za jakiegoś znawcę, nic z tych rzeczy. Napisałem tutaj jednak to, co myślę na temat marzeń. Dajcie znać, co sądzicie o tym artykule i tej tematyce. Zachęcam także do czytania moich pozostałych artykułów na tym blogu.

Komentarze

  1. Co do pracy - oferty jako opiekunka w Niemczech, jak to wygląda - https://praca.arkadiacare.pl/
    Sądzicie, że nadal warto wyjeżdżać za granicę za takimi tematami.
    Doświadczenia?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

MOJE SOCIAL MEDIA

INSTAGRAM