TOP8 - Najdroższe alkohole na świecieZastanawialiście się, jakie są (i ile kosztują) najdroższe trunki na świecie? Pomogę Wam drodzy Czytelnicy (ujawniajcie się) i poniżej przedstawię zestawienie 8 najdroższych alkoholi. Wydawanie nawet kilku milionów na kilka procentów? Tak, można i tak.
8. Screaming Eagle
Rodzaj: wino
Cena: 500 tysięcy dolarów
Wino za ponad 2 miliony złotych? Proszę bardzo. Screaming Eagle to inaczej "Krzyczący Orzeł". Wino jest produkowane od roku 1992 w Kalifornii. Dodam, że cena 500 tysięcy dolarów jest za sześciolitrową butelkę, co w przeliczeniu da nam w przybliżeniu 330 tysięcy złotych za jeden litr. Wiem, że są tacy, którzy wino to w swoich zbiorach mają. Ale czy piją? Aż strach pomyśleć, ile zapłaciłbym za sam jeden malutki łyczek...


7. Mendis Coconut Brandy
Rodzaj: brandy
Cena: 1 milion dolarów
7. miejsce, a już pękł milion dolarów. Mendis to pierwsza na świecie sprzedawana brandy w smaku kokosowym. Produkcja z orzechów kokosowych ze Sri Lanki. Warto dodać, że cena ta może być też wysoka ze względu na fakt, iż każda, powtarzam każda butelka jest podpisywana własnoręcznie przez założyciela destylarni - W. M. Mendisa. Każdy, kto zdecyduje się nabyć ten luksusowy trunek, będzie miał zapewnioną ochronę i wyciczkę luksusową (a jakże). Wszystko po to, by alkohol lub klient nie ucierpieli.


6. Scottish Diva Vodka
Rodzaj: wódka
Cena: 1 milion dolarów
Pierwsza wódka na liście. Diva, jak sama nazwa "Scottish" wskazuje, pochodzi ze Szkocji i produkowana jest przez Blackwood. Jest potrójnie descylowana, filtrowana za pomocą diamentów. Butelka wysadzana jest... 48 szlachetnymi i półszlachetnymi kamykami, m.in. cyrkonią, topazem, cytrynem. Dodatkowo, kamienie można ułożyć w dowolnej, wybranej przez siebie kombinacji. I to wszystko za jeden milion dolarów (4 miliony złotych).


5. Russo-Baltique Vodka
Rodzaj: wódka
Cena: 1,5 miliona dolarów
Butelka wykonana jest ze złotych monet z początku XX wieku, a nakrętka z białego i żółtego złota, dodatkowo wysadzana jest diamentami. Butelka jest bardzo ładna, wszystko wykonali Russo-Balti i Regina Abdurazakova. Oboje połączyli swoje siły, by stworzyć jedną z najdroższych wódek na całym świecie.


4. Henri IV Dudognon Heritage
Rodzaj: koniak
Cena: 2 miliony dolarów
I jest pierwszy w zestawieniu koniak. Ma 41% alkoholu, produkowany nieprzerwanie od roku 1776. Ten wiek robi ogromne wrażenie. Do produkcji wykorzystywane są trzy rodzaje białych winogron. Warte odnotowania jest to, że w dębowych beczkach, koniak Heritage przechowywany jest... 100 lat! Po tym czasie, trunek trafia do butelek, które wykonał jubiler Jose Davalos. Uwaga: każda z butelek waży bagatela... 8 kilogramów, pokryta jest czterokaratowym złotem, platyną i niewielkimi diamentami (6,5 tysiąca).3. Tequila Ley Pasión Azteca
Rodzaj: tequila
Cena: 3,5 miliona dolarów
Mamy podium!
Azteca jest to nadroższa tequila z możliwych. Za jedną butelkę trzeba wyłożyć aż 3,5 miliona dolarów! Tradycyjnie, opakowanie zmienia wartość. Butelka w tym przypadku jest wykonana z platyny, zaprojektował ją meksykański artysta, Alejandro Gomez Oropez.


2. Billionaire Vodka
Rodzaj: wódka
Cena: 3,75 miliona dolarów
Oto najdroższa wódka świata! Billionaire Vodka to 5 litrów alkoholu, butelka ma dwie wersje kolorystyczne - białą i purpurową. Na każdej znajduje się aż 3 tysiące diamentów. Oczywiście ta wódka kilkukrotnie jest destylowana przez prawdziwe diamenty, do jej produkcji wykorzystuje się również krystalicznie czystą wodę i najlepszą pszenicę. Billionaire pochodzi z Rosji. Każda butelka owinięta jest w białe futro. To takie rosyjskie!


1. D'Amalfi Limoncello Supreme
Rodzaj: likier
Cena: 44 miliony dolarów
Najdroższy trunek świata zostawił (i tak przecież drogą) konkurencję daleko, daleko w tyle. Spójrzcie na tę cenę. 44 miliony dolarów?! Za co? Tak: cytrynowy likier, prosto z Włoch. Butelkę zaprojektowało studio Stuarda Hughesa, wysadzono diamentami. W jej szyjce, znalazły się trzy diamenty o masie 13,5 karatów. Mówi się, że najlepiej smakuje przed lub zaraz po posiłku. Nie wiem, nie próbowałem...

Podsumowując: Masakra. Tyle pieniędzy za procenty? Przecież alkohol w życiu człowieka najważniejszy przecież nie jest. Co prawda, piliśmy (my, ludzie), pijemy i pić będziemy... jeszcze więcej. Ale za taką "grubą" kasę? Wiadomo, bogaci na brak środków nie narzekają, ale czy warto płacić miliony za butelki z diamentami? Świat idzie w dziwną stronę. Pijcie okazyjnie, ale za "normalne" pieniądze. A, no i zauważcie, że na liście brakuje... whisky. Ten rodzaj lubię akurat, szczególnie JD. Ale mniejsza o to.
Dajcie znać, co Wy o tym temacie sądzicie. Zostawcie swoją własną opinię i zapraszam na kolejne wpisy, a także wywiady, bo te także u mnie się pojawiać będą.

Komentarze

 1. Nigdy nie sądziłam, że są tak drogie;o Może maks parę tyś... ale mln ;o Ciekawe czy chociaż smak ma inny ;p czy taki sam jak wóka np. za 30 zł ;p
  Mój blog ♥ Serdecznie zapraszam !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Smak z tego, co wyczytałem, specjalnie się nie różni, bo to głównie wypasione butelki dają nam taką, a nie inną cenę. Cenę szaloną :)

   Usuń
  2. Ciekawe, czy można zwrócić butelkę do skupu...��

   Usuń
 2. Na dobrą sprawę dla osoby uzależnionej od alkoholu najważniejsze jest to, aby wypić jakikolwiek alkohol. Wiem również, że bardzo fajne efekty w leczeniu uzależnienia od alkoholu daje odtrucie w domu. Czytałam o nim w https://detoksfenix.pl/uslugi/odtrucie-alkoholowe-w-domu/ i jestem zdania, że warto jest z tego rodzaju pomocy skorzystać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie to wszystko zostało tu opisane.

  OdpowiedzUsuń
 4. Alkohol to stosunkowo tania i łatwo dostępna używka, dlatego wiele osób ma problem z uzależnieniem. Nie mając umiaru w piciu można bardzo łatwo doprowadzić się do stanu zatrucia alkoholowego.

  OdpowiedzUsuń
 5. A robicie może sami alkohol? Potrzebna jest mi prasa do owoców. Czy to jest dobre rozwiązanie - https://alembik.eu/195-prasy-do-owocow-do-wyrobu-wina ? Ewentualnie jakie inne polecacie, żeby zrobić sobie różnicę?

  OdpowiedzUsuń
 6. Wow, te ceny są porażające! Wyobrażacie sobie płacić 500 tysięcy dolarów za butelkę wina? To naprawdę dla wybranych. A ta brandy z smakiem kokosowym, podpisywana własnoręcznie przez założyciela destylarni - to już jest prawdziwy luksus. Ale czy ktoś faktycznie wydałby tyle pieniędzy na alkohol?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

MOJE SOCIAL MEDIA

INSTAGRAM