Jacy są faceci w serwisach WWW?Czas na kolejny artykuł. Tym razem chciałem poświęcić się "dla dobra nauki" i spędziłem około 45 minut, rozłożone na dwie tury, na portalu zwanym obcy.in. Jest to serwis podobny do znanego i w sumie cenionego ask.fm. Na portalu, który poddałem ypróbie, nie trzeba się logować, nie ma czegoś takiego, jak profil itp. Od razu zaczynasz pisać. System sam losuje Ci osobę z drugiej strony. Ale może o funkcjonalności i działaniu tego serwisu nieco później. Zastanawiacie się zapewne, po co tam wchodziłem. Odpowiem: chciałem sprawdzić, jak w serwisach internetowych zachowują się mężczyźni wobec przedstawicielek płci pięknej.


Wszystkim przedstawiałem się jako "Kasia, 21 lat". Otóż często, praktycznie w każdej nowej rozmowie, padało na wstępie pytanie "km". Nie, to nie jest skrót kilometrów, to oznacza zapytanie, czy jesteś kobietą, czy mężczyzną. Dziwną poprawnością (w 8 na 15 rozmów) jest także kolejne pytanie: "z6?". Myślę sobie, o co chodzi. A mowa o "zboczona?".Czas na przedstawienie wniosków. Od razu zaznaczę, że ja zająłem się tylko serwisem obcy.in, ale wiem doskonale, jakie "zainteresowanie" się robi, gdy jesteś jako kobieta. I przyznam, że ten cały obcy.in, nie był jeszcze tak hardkorowy. A może po prostu za mało rozmów otworzyłem. Pierwszy napisał do Kasi, 17-letni Hubert. Po zapytaniu go, co porabia na tym portalu, odpowiedział "piszę albo o życiu albo o przytulaniu" (oryginalna pisownia). Gdy zapytałem(am) go, o jakie przytulanie mu chodzi, napisał krótko: "ciepłym". Okazało się, że o "przytulaniu" pisze tylko... 15-latkom. Dowiedziałem się także, co im dokładnie pisze: "że tulę i głaszczę bliziutko i wtulam się w szyjkę, ale fajnie jest czasemm popisać z "dominującą" chociaż tak naprawdę to jestem tu raczej słodki". Później "Kasia" przełączyła się i system wylosował kolejnego rozmówcę - 20-letniego Tomka. Ten od razu pyta: "Z6?", później pada zapytanie, czy posiadam Snapa. Po odpowiedzi, że nie mam, zastał mnie taki napis: "Obcy się rozłączył".


To samo pojawiało się, gdy trafiłem na dziewczynę (przykład powyżej). Widocznie nie lubi pisać z innymi przedstawicielkami swojej płci.

Kto był dalej? No, tutaj to już coś wręcz niebywałego. 14-latek od razu pyta: "Z6oczona?". I następnie to jego pytanie "Opisz c**ę". Ale i on szybko uciekł, widząc brak mojego zainteresowania. Ale zastanawia mnie, czy faktycznie 14-latki przesiadują na takim portalu?
Kolejną osobą, był 20-letni Michał z Krakowa. A przynajmniej tak się przedstawił. On akurat nic w sumie złego nie pisał, pytał, czy czytam jakieś książki, czy coś trenuję. Tylko jakoś mu się nie spodobało, że czytam "Pisiont twarzy Greya", no tak, pisownia wielce celowa. Uznał tą książkę za "porno romansidło dla lasek". Następne osoby, to już typowi internetowi - napaleńcy - zboczeńcy. Bardzo szybko pisali, co, z czym i jak by robili, wręcz opowiadali. Te rozmowy połączyłem w całość i są na głównym zdjęciu w tym artykule. Nie myślcie, że "Obcy" to login. Tak po prostu przedstawiana jest każda osoba, z którą piszesz. Pojawiały się też pytania typu: "ile razy już to robiłaś"; "w co jesteś ubrana". Bardzo duża liczba osób na obcy.in, to fetyszyści - damskich stóp. Na te 15 rozmów, w aż 6 się pojawiała ta tematyka.Podsumowując: Portale podobnego typu, przyciągają internetowych zboczeńców, którzy nie wiem, co chcą osiągnąć i dlaczego to robią. Być może w ten sposób, w sposób jaki piszą, dowartościowują się. A może w prawdziwym życiu, są zupełnie inni. I może przykład serwisu "obcy.in" nie jest do końca miarodajny, co do pisania osób płci męskiej do płci żeńskiej, ale daje nam jednak sporo odpowiedzi. Pokazuje, jak zachowują się faceci zza monitora, telefonu. W innych portalach czy serwisach, nawet w takich, gdzie widoczne jest zdjęcie profilowe, byłoby zapewnie jeszcze gorzej. I mówię tu o normalnych: Fotka (coraz mniej), Gadu-Gadu (duuużo) itd.
Dodam oczywiście, że nikt na siłę nie wymaga wchodzenia na takie portale, bo robimy to z własnej woli i możemy liczyć się z tym, co tam zastaniemy. A może akurat komuś się to podoba? Nie mam nic do tego, macie do tego prawo.
Celem tego "eksperymentu", miało być prześwietlenie zachowania facetów względem kobiet w internecie. Akurat na "Obcym" jesteśmy totalnymi anonimami, ale jak już mówiłem - odpowiedź jest całkiem mocna, co widać na zdjęciu. Aha, no powinienem jeszcze napisać, że nie powinny tego obrazka oglądać osoby, które nie ukończyły 18. roku życia, ale w sumie wiem, że i tak każdy to przeczyta, więc...
Oczywiście nie polecam tego typu serwisów, nic dobrego z tego nie wynika i tyle w temacie. Lepiej mieć konto na Facebook'u, Instagram'ie, czy SnapChat. Tam spokojnie możemy kontrolować wszystko to, co chcemy. I pamiętajmy, że w tym przypadku (Obcego) głównie to były osoby do 18 lat, tylko kilku miało powyżej 23. roku życia.

Dziękuję za przeczytanie tego artykułu, zachęcam od razu do podzielenia się swoją opinią na ten temat, co o tym sądzicie? Zapraszam do czytania moich pozostalych artykułów i częstszego odwiedzania mojego bloga. Wkrótce także pierwsze wywiady!

Komentarze

MOJE SOCIAL MEDIA

INSTAGRAM