W wypadku złamała kręgosłup, po 105 dniach wróciła na tor wyścigowy

W wypadku złamała kręgosłup, po 105 dniach wróciła na tor wyścigowy

Lubię poruszać kwestie niesamowitych powrotów, zwrotów sytuacji, które mogą być stawiane jako wzór, że jeśli czegoś mocno pragniemy, da się to także osiągnąć.
W niedzielę 18 listopada doszło do jednego z najbardziej niebezpiecznych wypadków w wyścigach samochodowych w ostatnich latach. Podczas Grand Prix Makau w Formule 3 Niemka Sophia Floersch wyleciała z toru i uderzyła w platformę dla mediów. 18-letnia dziewczyna przeżyła, miała jednak uszkodzenia kręgosłupa. W dniu, w którym czytasz ten tekst, młodziutka Sophia zasiada już za kierownicą swojego bolidu!

Tego feralnego listopadowego dnia na jednym z zakrętów toru Guia Circuit, Niemka straciła panowanie nad bolidem, uderzyła w bandę, a później wjechała w tył auta Jehana Daruvala, po czym uderzyła w inny samochód. Przy prędkości ponad 270 km/h bolid wystrzelił z toru ponad barierkami, uderzając w platformę dla mediów.


Floersch odniosła poważny uraz - złamała kości karku i kręgosłupa, zabrakło dosłownie milimetra i byłaby sparaliżowana do końca życia. Przeszła 11-godziną operację i nie zamierzała się poddać i rezygnować ze swojej wielkiej pasji, jaką są wyścigi. Jak sama powiedziała, wypadki są wkalkulowana w ten sport.
18-letnia Niemka jeżdżąca dla zespołu Van Amersfoort Racing w Formule 3 wróciła i wzięła udział w środowy ranek w testach swojego bolidu na włoskim torze Monza przed zbliżającym się sezonem. Sophia wystartuje w Formule European Masters, mistrzostwach F3. Pierwszy wyścig rozpocznie się 4 maja w Hockenheimring, a skończy 6 października w tym samym miejscu. FEM ma wspierać serię Deutsche Tourenwagen Masters. Wprowadzone zostały nowe przepisy - seria dzieli się na dwie rundy z mistrzostwami Super GT (jeden w europie, drugi natomiast w azji).
18-latka pokazała, że warto zawsze walczyć o swoje marzenia. Wróciła szybciej, niż spodziewała się większość osób - zajęło jej to raptem 105 dni!

W wypadku złamała kręgosłup, po 105 dniach wróciła na tor wyścigowy

Sophia Floersch jest w świecie wyścigów uważana za jeden z większych talentów. Swoją karierę rozpoczęła w wieku pięciu lat od gokartów, w późniejszych latach jeździła w Formule 4, a ostatnio w F3. Być może zobaczymy uzdolnioną Niemkę w Królowej Motorsportu, Formule 1?

W wypadku złamała kręgosłup, po 105 dniach wróciła na tor wyścigowy
Fot. Materiały prasowe

Zachęcam do lektury Vademecum Kibica Formuły 1, który dla Was przygotowałem :) LINK

Komentarze

  1. No obecnie medycyna zdecydowanie idzie do przodu, więc wiele można się spodziewać. Mnie interesuje taki temat, jak leczenie kręgosłupa w Krakowie i wiem, że można odpowiednie leczenie wykonać w klinice https://efficlinic.pl/fizjoterapia-i-rehabilitacja/terapia-manualna-i-diagnostyka-funkcjonalna/leczenie-i-rehabilitacja-kregoslupa/ Koniecznie też sobie zerknijcie, jeśli będziecie zainteresowani.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wielkie brawa, super motywacja dla tych walczących o powrót do sprawności! Ja mam też problemy z kręgosłupem ostatnio i jestem na etapie diagnozowania się, na czym dokładnie polega problem. Mam nadzieję, że to nie będzie nic poważnego. Jakie badania zrobić czytałam tutaj, dobrze, że trafiłam do dobrego lekarza.

    OdpowiedzUsuń
  3. OK, ale czy w przypadku aut po takich wypadkach za pomocą tego - https://www.historiaszkod.pl/sprawdzenie-vin.html da się wykryć, że do tego doszło? Że samochód jest po czymś poważnym?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

MOJE SOCIAL MEDIA

INSTAGRAM