Będzie "Tryb Ciemny" w WhatsApp jeszcze w tym roku! Co jeszcze?

Będzie "Tryb Ciemny" w WhatsApp jeszcze w tym roku! Co jeszcze?
Gdy pisałem dla Was ostatni poradnik dotyczący Ciemnego Motywu w aplikacji Messenger, postanowiłem, że poruszę dla Was jeszcze inne ciekawostki z pozostałych aplikacji. Teraz WhatsApp. Wiadomo już, co pojawi się w przyszłych aktualizacjach! Oprócz oczywiście walki ze spamerami.

Aplikacja WhatsApp powstała 10 lat temu. Obecnie jest to najpopularniejszy na świecie program do przesyłania wiadomości. W 2017 roku korzystało z niej 1,3 mld użytkowników! Już wiadomo, że jeszcze w tym roku w aplikacji wartej miliardy dolarów pojawi się sporo nowości. Co dokładnie?
Jak wiadomo, w wielu aplikacjach (np. YouTube, a teraz i Messenger) pojawia się długo wyczekiwany "Dark Mode", czyli "Ciemny Tryb". Tak, WhatsApp jeszcze w tym roku ma wprowadzić taką cudowną opcję i w dowolnej chwili będziemy mogli "przechodzić" z motywu jasnego, białego na ciemny, czarny. 
Ciemny motyw programiści testują od kilku ostatnich miesięcy.

We wrześniu WABetaInfo, strona znana z analizowania wczesnych wersji WhatsApp, informowała, że osoby odpowiedzialne za rozwój apki, sprawdzają, jak spisuje się ich produkt w trybie ciemnym. Jak już wspomniałem, funkcja "Dark Mode" jest długo wyczekiwana. Dlaczego tryb ten staje się taki popularny? Przede wszystkim światło padające z naszych urządzeń, nie "przemęcza" naszego wzroku, aniżeli w przypadku jasnych motywów. Co prawda już teraz możemy sobie korzystać z ciemnego motywu w WA, ale nie polecam tego sposobu, bowiem wszystko dzieje się przez aplikacje zewnętrzne, aplikacje nie pochodzą od producenta i w łatwy sposób mogą wykraść Twoje dane, kontakty czy wiadomości. Nie są to zaufane aplikacje. Lepiej poczekać na oryginalną aktualizację.

To nie koniec nowości. Zgodnie z informacjami WABetaInfo, można się jeszcze dowiedzieć, że WhatsApp pracuje nad ulepszonym paskiem wyszukiwania dla całego programu. Dzięki temu, użytkownicy będą mogli w łatwiejszy sposób wyszukiwać różne elementy wewnątrz aplikacji.

Będzie "Tryb Ciemny" w WhatsApp jeszcze w tym roku! Co jeszcze?

Pojawiły się zrzuty ekranu, gdzie widoczny jest nowy pasek wyszukiwania - w nowej wersji beta WhatsApp na urządzenia z systemem iOS można te zmiany zobaczyć. Ale nie w całości.

W nowym pasku tym będziemy mogli wyszukiwać rozmowy, kontakty i nie tylko - znajdziemy nawet bardziej zróżnicowane elementy. Użytkownicy będą mogli wyszukiwać GIF-y, filmy, audio, dokumenty, linki i inne. Proste, prawda? To, co wpiszemy w pasku, będzie się od razu pokazywało jako sugestie, propozycje (coś takiego jak np Google). Dzięki temu nie będziemy musieli wciskać "Enter". Nowa funkcja jest w fazie rozwoju na systemy operacyjne iOS, jak i Android.

Będzie "Tryb Ciemny" w WhatsApp jeszcze w tym roku! Co jeszcze?
Nie jest jednak jeszcze znana dokładna data dodania nowego elementu. W każdym bądź razie czekają nas konkretne zmiany. Już za sam ciemny motyw należą się słowa uznania. Wreszcie się o tym myśli. Teraz należy nam czekać na nowości.


Komentarze

  1. Trzeba się rozwijać:) Fajna sprawa, whatsapp ma bardzo dużo zadowolonych użytkowników.

    OdpowiedzUsuń
  2. A czy Microsoft 365 dla firm to trafione rozwiązanie? Zerknijcie - https://www.teleaudyt.pl/microsoft-365/ Czy jest coś, co może być lepsze do wdrożenia w firmie? Jakieś pewniaki? Na co postawić?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

MOJE SOCIAL MEDIA

INSTAGRAM