Od gwiazdy do... zboczeńca. Dominic D'Angelica i kryzys Top Model

Od gwiazdy do... zboczeńca. Dominic D'Angelica i kryzys Top Model


Wróciłem i to nie z powodu afery z programu Top Model, o której mówi teraz cały kraj. Mój powrót na bloga był przemyślany od dłuższego czasu, kolejny mocny tekst mam już napisany. Ale właśnie przy okazji do całej sytuacji z Top Model i Dominikiem D'Angelica chciałem się odnieść. Pamiętajcie, że ten blog był i będzie o wszystkim i dla każdego.

Wybuchła ogólnopolska afera związana z czarnoskórym uczestnikiem polskiej edycji programu Top Model. Dominic D'Angelica robił prawdziwą furorę w programie, szybko zyskał rzesze fanów w social media i ostatecznie doszedł do finału show (tam czekają już Patrycja Sobolewska, Mikołaj Śmieszek i Weronika Kaniewska). W środę 25 listopada miał walczyć o ostateczną wygraną. Jednak pojawiły się nowe, nieznane dotąd, fakty dotyczące jego osoby. Amerykanin miał prawie 10 lat temu dopuścić się seksu oralnego z nieletnią. Dziewczyna miała mieć wówczas 16 lat, Dominic - 22. Polacy ruszyli, jak to mają w zwyczaju, do ataku. Media społecznościowe pękały w szwach w postach dotyczących "Dominica zboczeńca, pedofila i śmiecia".

- W związku z informacjami o przeszłości Dominica D’Angelica, który okazał się skazany w Stanach Zjednoczonych za przestępstwo seksualne, został on usunięty z finału Top Model. Ubolewamy, że taki uczestnik trafił do programu. W tej chwili sprawdzamy okoliczności, w jakich do tego doszło. Jeśli okaże się, że w procesie rekrutacji tego uczestnika nie zachowano należytej staranności, zostaną wyciągnięte konsekwencje

- napisał w oświadczeniu Marcin Barcz, dyrektor Pionu Komunikacji Korporacyjnej TVN Grupa Discovery.

Nie, żebym popierał przestępstwa na tle seksualnym, ale w tym przypadku nie ma nawet mowy o gwałcie. A nagminnie młode dziewczyny piszą o tym w swoich komentarzach. Czy przestępstwa seksualne to tylko gwałt? W Stanach Zjednoczonych obowiązuje zupełnie inne prawo, tam często za sam seks pelnoletniej osoby z niepełnoletniej, jest uznawane za przestępstwo. Człowiek odsiedział w więzieniu łącznie 5 miesięcy za seks oralny. Zapłacił zatem, jakby nie patrzeć na to, karę za to, co zrobił. A poza tym i tak nikt nigdy nie będzie wiedział, jak to wszystko wyglądało naprawdę. Bo teorii może być zawsze dużo. Nas tam nie było.

Od gwiazdy do... zboczeńca. Dominic D'Angelica i kryzys Top Model


Ostatecznie Dominic D'Angelica, który nie był moim faworytem w tym programie, został z "Top Model" wyrzucony dzień przed finałem. Tylko śmiesznie to wszystko wygląda, skoro stacja TTV, wchodząca w skład Grupy TVN, promuje osobę na przykład Dagmary Kaźmierskiej z "Królowych Życia". Celebrytka była właścicielką agencji towarzyskiej i w 2009 roku została zatrzymana przez policję. Skazana prawomocnym wyrokiem spędziła za kratami 14 miesięcy za sutenerstwo. Teraz ma milion fanów na Instagramie. Ale i ludzie w Polsce sami są hipokrytami. Sami jarają się patostreamerami, albo nawet taką Martą Linkiewicz, której specjalnie opisywać nie trzeba, a jednocześnie są wstrząśnieci Amerykaninem. Dlaczego to wychodzi dopiero teraz? Nie wiem, może tak właśnie miało być.

Jeszcze raz dodam, że nie pochwalam przestępstw na tle seksualnym, ale robienie z kogoś... pedofila czy zboczeńca rodem z horrorów, jest śmieszne i tyle. Nieważne czy to osoba z programu czy nie. Cała sytuacja pokazuje, że w social media w ciągu kilku godzin możesz spaść ze szczytu na same dno i już ciężko będzie ci obronić.

- Raz podłożony ogień wywołuje pożar, a ten bezpowrotnie i bezlitośnie trawi wszystko na swojej drodze. Efekt jest nieodwracalny. Jest mi przykro, że nadal tak łatwo nam przychodzi wydawanie wyroku i strącanie ludzi w przepaść. Bez mrugnięcia okiem, bez zastanowienia, bez wysłuchania drugiej osoby. Nauczono mnie, że nie przekreśla się nigdy nikogo tak długo jak istnieją przesłanki na czyjąś niewinność. Ludzi bez pieniędzy i znajomości łatwo jest skazać, ale na pewno nigdy ich się nie wypuszcza z powrotem na wolność ot, tak

- napisał na Instagramie Michał Piróg, znany przecież z Top Model.

Wiele osób pisze, że to wszystko przeszłość, a teraz jest inny rozdział. Opinię końcową pozostawię jednak Wam samym. Sami odpowiedzcie sobie na to wszystko. PS. Oczekujcie mocnego tekstu, pewnie już jutro!


Patryk Witczuk

Komentarze

  1. Ciekawy blog, ze swojej strony polecam https://bajka.waw.pl/ stronę z artykułami na różne tematy.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

MOJE SOCIAL MEDIA

INSTAGRAM