Sarahah - co to jest i jakie daje możliwości?

Sarahah - co to jest i jakie daje możliwości?

Z całą pewnością słyszeliście o nowej modnej aplikacji. Tak, mowa o Sarahah. W tym materiale zajmę się samymi kwestiami, które oferuje nam apka. Przedstawię także jej plusy i minusy, oczywiście to moje zdanie.

Sarahah - czyli co dokładnie?

Dobrze. Co znaczy samo słowo "Sarahah"? To jest słowo arabskie (aplikacja powstała w Arabii Saudyjskiej) i na polski to po prostu "Szczerość".
Co ciekawe, aplikacja powstała dopiero... w lutym. a już ma na swoim koncie przebitą liczbę miliona pobrań. Sam pomysł na aplikację nie był trudny. Jej idea nie jest wcale skomplikowana. Mianowicie, cały fenomen Sarahah polega głównie na jego prostocie. O co chodzi? O całkowicie anonimowe wiadomości. Zakładasz sobie konto za darmo, wysyłasz linki gdzie tam sobie tylko życzysz i czekasz. Bum, masz wiadomości. Pamiętaj, że nie wiesz, od kogo są. To jest cały urok aplikacji. Załóżmy, że ktoś jest na tyle nieśmiały i pewnych rzeczy nie powiedziałby nam prosto w twarz, tutaj może napisać, co mu leży na sercu. Pisać możecie oczywiście nie posiadając konta.

Sarahah - co to jest i jakie daje możliwości?Sam początkowo byłem nastawiony niezbyt przychylnie, ale po sprawdzeniu, myślę, że warto założyć tam konto. Choćby z samej ciekawości - może akurat dowiecie się czegoś ciekawego? Kto wie. A jeśli się Wam nie spodoba jednak - zawsze można usunąć konto. Myślę (nawet nie tylko ja), że Sarahah ma dużo wspólnego z coraz mniej popularnym już Ask FM. Na rynku pojawia się cała masa nowych, często bardzo innowacyjnych i intrygujących apek, czasami jest to po prostu zwykły szajs, którego nawet nie warto pobierać. To naturalne zupełnie. Ale takie nowości interesują. Już sama ta tajemniczość Sarahah ciekawi, jest to coś nowego, choć twórcy na świecie już zacierają rączki na stworzenie czegoś podobnego. Ludzie lubią "podkradać" innym pomysły. Nie wiem, na jak długo Sarahah będzie na tak wysokiej pozycji, na jakiej znajduje się obecnie, bo tego nie wiadomo nigdy - takie mamy czasy, niedługo może powstać kolejna hitowa produkcja, a pozostałe znowu stracą użytkowników. Dobrze, teraz przejdźmy na plusy i minusy, a zatem na to, co zapowiadałem na wstępie.

PLUSY:
+ Łatwa obsługa
+ Czytelny layout
+ Pomysł inny od wszystkich
+ Darmowa aplikacja
+ Szybka rejestracja
+ Niewielki rozmiar (około 20 MB)
+ Brak reklam

MINUSY:
- Łatwość manipulacji (żarty itp.)
- Brak dodatkowych opcji
- Brak możliwości odpowiedzi w jakikolwiek sposób na anonima

No i to by było na tyle w tymże wpisie. Nieco nietypowym. Powiem Wam, że już niebawem nowy dział, nowa kategoria na moim blogu. Dział z takim przymróżeniem oka, trochę coś innego. Lubicie nowości, ja wiem. Gdy pojawi się nowy dział, na pewno o wszystkim ważnym zostaniecie poinformowani. A teraz czytajcie ramkę poniżej i czekam na Wasze wiadomości i maile.

Hejka, ja też mam konto w Sarahah - napiszcie do mnie, co tylko chcecie - wyznanie miłości, pochwały, hejty, wyzwiska - wszystko! ツ
▶▶▶ KLIKNIJ TUTAJ ◀◀◀

Przeczytaj również:
Powstańcy - wciąż niedoceniani?
Matura - czy bez niej jesteś gorszy?
Dlaczego wolisz skurwiela, który i tak Cię skrzywdzi?
Kochaj mnie jak w 1930...

Komentarze

 1. Ciekawe, ale chyba nie mam odwagi :) Mam obawy, że dostawałabym naprawdę dzikie wiadomości, a juz i bez tej aplikacji często jakieś niecodzienne rzeczy do mnie przychodzą :P Ale sam pomysł naprawdę ciekawy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pomysł na tą aplikację był zupełnie inny - może pobierz jednak? :D

   Usuń
 2. A ogólnie obsługa informatyczna dla firm - jaki kierunek polecacie? Czy ktoś działał z nimi - https://www.teleaudyt.pl/uslugi-informatyczne/ ? Chodzi o zewnętrzną firmę, która nam to ogarnie. Sugestie, polecenia?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

MOJE SOCIAL MEDIA

INSTAGRAM