O jakich facetach marzą kobiety?


Każdy z nas miewa myśli. Myśli przeróżne, lepsze i te gorsze. Czasami wyobrażamy sobie ten "ideał", osobę praktycznie bez skazy i nawet jednej ryski. Osobę, z którą moglibyśmy być. Wiem, ideałów nie ma, ale dla każdego z nas, to jedno słowo znaczy co innego. A więc, o jakich facetach marzą kobiety? Tak, tekst jest dla obu płci.

Może to, co tutaj napiszę, to czysty banał, ale zdajmy sobie sprawę z tego, że nie każda kobieta lubi facetów z takimi cechami, jakie dla innych kobiet są wręcz perfekcyjne. Niektóre panie wolą inną grupę facetów, tych "niedobrych". To jednak nie jest temat na ten artykuł, bo o tym już zresztą pisałem (KLIK). Wiadomo, że nie każda kobieta lubi schematyczność i chce wybić się poza siłę ogółu. Ale wszystkie cechy, które niebawem przeczytacie, były przez przedstawicielki płci pięknej podawane za najważniejsze. I co ciekawe - wygląd nie jest najważniejszy. Może nie dla wszystkich, ale dla większości. Bo jak się mówi: "Ładna miska jeść nie da". Nie zanudzam już jednak i przejdźmy do tych cech.

Inteligentny
Tak, to dla kobiet bardzo ważne. Facet może nie musi mieć "wybitnej" głowy, ale jednocześnie nie może być prymitywem. Inteligentna osoba to inny styl życia, kobietom żyje się z taką osobą swobodniej, wiedzą, że ich partner nie zrobi niczego głupiego w sytuacji, w której powinien być "normalny". Inteligentni faceci zyskują przy okazji w oczach kobiet. Tak się już po prostu przyjęło. Zapytajcie o ten szczegół kilka pań, a zobaczycie, co na ten temat sądzą. Żyjemy w XXI. wieku, a nie chcemy, by nasza rozmowa w związku wyglądała jak rozmowa ludzi z wieku z XV. Ten mądrzejszy facet ma także więcej fajnych, kreatywnych pomysłów w głowie, a to zaprocentuje w związku, bo możecie fajnie spędzić czas we dwoje, zdając się na jego wizję. Nie będę się w tym punkcie jakoś specjalnie rozpisywał, bowiem wiecie, o czym mowa. Nie chcecie się wiązać z jaskiniowcem. Gdzie znaleźć inteligentnego faceta? Odpowiem: wszędzie. Naprawdę, wystarczy się jedynie rozejrzeć. Bar, restauracja, mecz, kino, możliwości jest całe mnóstwo.

Zadbany
Mówi się, że faceci są wzrokowcami, ale tak naprawdę, to kobiety... także nimi są. Może się o tym jakoś specjalnie nie mówi, ale tak jest. Wiadomo, że panie nie zainteresują się mężczyzną, który jest niechlujnie ubrany i o siebie nie dba. To logiczne. Żyjemy w takich czasach, że nie ma nic trudnego w dbaniu o siebie. To jedna z ważniejszych cech, jakie posiadać powinien facet, by zbliżyć się do tego ich "ideału". Może dla jakiś facetów, ten punkt jest trudny w realizacji, ale dla znacznej większości problemów nie stanowi. Kobiety mówią co prawda, że "lalusia" i typowego "kena" nie potrzebują, bo po co im facet, który używa więcej kosmetyków niż one same. Mężczyzna według nich, musi po prostu wyglądać, jak na człowieka przystało, żeby nie musiały sie wstydzić, że spacerują ze zwierzem lub jakimś dzikusem. Płeć piękna chce także... pięknie wyglądać, nie psujmy ich wyglądu.

Przyjacielski
Mężczyzna ma nie być tylko mężczyzną, a przyjacielem. Tak, dobrze czytasz. I może dla niektórych to dziwne i nawet nieco absurdalne, to wiele pań powie Wam, że gdy facet jest przyjacielski, to od razu jest przy nim lepiej nawet przebywać. Typ mężczyzny przyjacielskiego pocieszy, wesprze, doradzi w pewnych życiowych sprawach. Można mu ufać krótko mówiąc. To ważna cecha, jeśli chcemy czegoś więcej, niż przelotnej znajomości okraszonej numerkiem w toalecie dyskoteki. Bo niestety jest taka grupa kobiet, dla których wartości znaczenia nie mają żadnego. Ale to nie o tym, nieco zboczyłem z kursu, już wracam na poprzednią drogę. Przyjaciel jest w naszym życiu niezwykle potrzebny. I mamy takiego przynajmniej jednego. Takiego, którego wręcz uwielbiamy i się zwierzamy, pogadamy przy kawie czy ciastku. Ot tak, naturalnie i z sercem. Prawdziwie przede wszystkim. Zapytacie, czy dużo w związkach jest mężczyzn, którzy kiedy trzeba, to są także i przyjacielem. Spieszę z odpowiedzią: tak, jest dosyć sporo. A poza tym, to Wasza jedna z ważniejszych cech, jakie powinien posiadać ten "The Best". 

fot. Pinterest

Wierny
Wierność. Bez wierności, nie ma miłości. Taka prosta rymowanka, ale jakże wiele odkrywająca. Wiążąc się z kimś, chcemy czuć się bezpieczni i wiedzieć, że nasza druga połówka będzie nam wierna i że nie zdradzi nas przy pierwszej możliwej okazji, gdy na przykład wyjdzie po bułki do sklepu na przeciwko. Nikt nie chce zdrad, niewierności. Związki muszą być silne, a nie psuć się przez takie złe decyzje, by skoczyć z kwiatka na kwiatek. Facet musi być wierny, ale taka sama musi być kobieta. Proste. Nic nie działa przecież w jedną stronę. Jeżeli wiemy, że nie jesteśmy wierni, nie pchajmy się w związek i nie róbmy drugiej osobie krzywdy. Nie jesteśmy stworzeni do ranienia innych, więc tego nie róbmy. Tak więc podsumowując, nie zdradzajmy, bądźmy wierni. Bo najgorsze, co można zrobić, to potraktować jak zwykłego śmiecia osobę, która nas kocha. Kocha, a my w tym czasie wyskoczymy do łóżka komuś innemu. Cecha wierności jest niezwykle ważna dla pań.

Opiekuńczy, czuły i troskliwy
Te cechy są w jednym punkcie, bo oznaczają zupełnie to samo. Faceci podobno nie są zbyt wrażliwi, ale kobiety takich facetów, którzy są czuli i troskliwi po prostu szukają. Panie lubią, gdy ich mężczyzna się nimi opiekuje, troszczy w gorszym dniu i czuwa nad nią. Faktem jest, że bardzo dużo mężczyzn nie umie jako pierwsza okazać uczucia. Albo przynajmniej nie robi tego na swoje pełne sto procent. Ale gdy się chce, to można. A w miłości to niezwykle ważne. Bez tej cechy opiekuńczości, za daleko w związku się nie zajedzie, bo prędzej czy później, jednej ze stron taki stan rzeczy odpowiadać nie będzie. Wszyscy ludzie są czuli, tylko niektórzy nie znają sposobu, by tą czułość u siebie dostrzec.

fot. Pinterest

Odpowiedzialny
Kolejna z cech. Facet musi być odpowiedzialny. Wiedzieć, że decyzje, które podejmuje, mogą mieć różne skutki. I nie może się bać tych skutków przyjmować, że tak napiszę, "na klatę". Nie zostawiać dziewczyny samej z problemami, by mieć lżej, nie myśleć tylko i wyłącznie o sobie. Bo w związku są dwie osoby, nie jedna. Ale niektórzy o tym mocno zapominają. Jeżeli Twoja dziewczyna jest w ciąży i gdy urodzi, nie uciekaj od swojego dziecka i kochanej partnerki. Dziecko to nie jest koniec świata, w końcu każdy je będzie mieć. Jak możesz pozwolić, by osoba, z którą byłeś być może nawet latami, została samotną matką i mieć w dupie to, co się z nimi dzieje. Takich przykrych sytuacji jest dużo w naszym kraju. Nie zapominajmy o nich. Kobieta chce wsparcia, nie chce nieodpowiedzialnego faceta, który zachowuje się jak gówniarz. I ucieka gdzieś daleko. Z wiekiem powinniśmy stawać się coraz bardziej odpowiedzialni i tak się powoli dzieje, ale nadal nie ma fajerwerków, jeśli o to chodzi.

Szczery i zabawny
I ostatnie z najczęściej podawanych cech. Facet powinien być szczery i zabawny. Kobiety nie chcą kłamstw i wykręcania się od odpowiedzi. Pamiętajmy, że lepiej powiedzieć najgorszą prawdę, niż najpiękniejsze kłamstwo. Kłamiemy, jako ludzie, naprawdę dużo, ale da się zrobić tak, by było zupełnie inaczej. Lepiej.
Jeśli mowa o drugiej cesze, to facet nie może być zbyt dużym nudziarzem, musi potrafić być zabawnym, opowiedzieć dowcip, kawał, zaśmiać się. Śmiech to czyste zdrowie, wiemy to nie od dziś. W związkach też śmiech musi być obecny, to takie pozytywne emocje, które przecież nic nas nie kosztują.

Podsumowanie
Może i ten tekst do najdłuższych nie należy, ale miał przedstawiać wizję kobiet dotyczącą tych "najlepszych", to, jakie cechy mężczyzna powinien posiadać. Fakt, nie jesteśmy schematyczni, już o tym pisałem, każdy jest inny, ale większość z tych wszystkich cech nie jest trudne wcale do realizacji. Trochę dobrej chęci i będzie dobrze. Ale nie ma też co próbować na siłę, bo nic dobrego z tego nie wyjdzie. Udawanie kogoś, kim naprawdę się nie jest, mija się z celem. Związki są lepsze i gorsze, to normalne. Ale dbajmy o takie pewne małe detale, bo to, że kobieta nie mówi nam, że coś jej w nas nie pasuje, nie oznacza, że jest zadowolona w stu procentach. To też trzeba wyczuć. I jak też wspominałem: jednej kobiecie te cechy się chwalą, inna ma je gdzieś.

Czekam na Wasze komentarze dotyczące tego tematu i maile. Zachęcam gorąco do dyskusji w te coraz zimniejsze dni.


fot. główna: Pinterest

Komentarze

 1. Bardzo fajny artykuł. Ze swojej strony dodałabym jeszcze, że kobiety marzą o mężczyźnie, który nie będzie wiecznie małym chłopcem i dla którego w wieku 30 czy 40 lat priorytetem nie będzie jedynie wypad z kolegą na ryby. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda :) i chociaż tacy się trafiają kobietom, to nie jest ich jakoś dużo :) dziękuję za komentarz :)

   Usuń
 2. Inteligencja i poczucie humoru to dla mnie największy afrodyzjak:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak, jak dla wielu kobiet :) dzięki za komentarz! :)
   Pozdrawiam

   Usuń
 3. Inteligentny, odpowiedzialny i pomysłowy, zabawny, czuły- mix idealny ;D

  OdpowiedzUsuń
 4. Wzajemne zrozumienie to podstawa :) ale co ciekawe - wygląd nie jest najważniejszy, bardziej liczy się to, by mężczyzna był zadbany :) związek jest pewnego rodzaju sztuką, której trzeba się nauczyć :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Z mojej perspektywy wymieniłeś te najważniejsze cechy:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Z mojej perspektywy wymieniłeś te najważniejsze cechy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się i dziękuję za komentarz Marta :)
   Pozdrawiam

   Usuń
 7. Wszystko fajnie i się zgadza, ale to straszny nudziarz jest z tego Twojego ideału. Niech będzie jeszcze trochę szalony, lubił imprezy i sex w windzie i będzie super ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hehe :) taki wariat :) prawda, odrobina szaleństwa nikomu nigdy nie zaszkodziła :)
   Pozdrawiam i dzięki za komentarz!

   Usuń
 8. Przeczytałam od deski do deski i ze wszystkim się zgadzam, tak jak niektóre kobietki dodałbym też poczucie humoru :) na szczęście trafiłam już na ten swój ideał z którym mogę rozmawiać o wszystkim i robić wszystko o czym tylko zamarze :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To gratuluję i życzę samych pięknych chwil z Twoim ukochanym :)
   Pozdrawiam

   Usuń
 9. Świetny tekst! Absolutnie się z tym zgadzam, dla mnie ważne jest też, aby lubił ruch, podróże - bo najgorsze co może być to być zmuszonym siedzieć ciągle w domu.. No i poszanowanie tego, ze kazdy z nas ma prawo też do własnego życia - mam na myśli miejsce na swoje padje i przykładowo wyjście z koleżankami (tak samo ja akceptuję jak najbardziej wyjście z kumplami). Chorobliwa, nieuzasadniona zazdrość niszczy odtatnio wiele związków.. Także zazdrość absolutnie nieakceptowalna:) pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O zazdrości (chorobliwej) też niegdyś pisałem :)
   we wszystkim masz rację. Siedzenie ciągłe w domu, to nic przyjemnego. Trochę świeżego powietrza, czy podróż w jakieś miejsce, jest zawsze mile widziana :) dziękuję za komentarz i również pozdrawiam! :)

   Usuń
 10. Mój mężczyzna jest idealny - idealnie niedoskonaly:)
  Niby kobiety mają takie wymagania a jednak są z niezaniedbanymi chamami, skąd to sie bierze boją sie samotnosci, że łapią tego ktorego da im los? :) i dlaczegovwlasciwie moje komentarze konczą sie pytaniami :) :):)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To dobrze, że są pytania, może powstać wartościowa dyskusja :) jest często tak, jak piszesz :) myślę, że to nie o samą samotność chodzi, a o coś zupełnie innego :) sam się zawsze zastanawiałem nad tym "fenomenem" :)
   Pozdrawiam

   Usuń
 11. Sprzątających albo mających https://mateomarket.pl/odkurzacze-centralne-jednostki,c1368.html, mogących sobie pozwolić na sensowne jednostki centralne odkurzaczy centralnych. Serio ;-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

MOJE SOCIAL MEDIA

INSTAGRAM